sobota, 9 kwietnia 2011

Mazury bez dziury! - protest przeciwko wielkiej żwirowni

Chrońmy unikalną przyrodę Mazur!

Jeśli tego lata będziesz na Mazurach, może spotkać cię niespodzianka, którą przygotowuje warszawski inwestor przy poparciu lokalnych władz. Będzie to gigantyczna żwirownia - dziura w ziemi o powierzchni około 200 hektarów - to tyle, co około 250 boisk piłkarskich! To wszystko w gminie Dźwierzuty, 30 km od Mrągowa.

W ciągu kilku lat ten spokojny i piękny rejon Mazur zostanie rozkopany i rozjeżdżony przez ciężarówki, a okoliczne jeziora mogą zacząć zanikać. Przyłącz się do akcji przeciwko budowie żwirowni prowadzonej przez lokalnych miłośników przyrody.

Ty tez możesz pomóc!
Wyślij email protestacyjny do Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, pana Mariana Podziewskiego (wojewoda@uw.olsztyn.pl) i wójta gminy Dźwierzuty, pana Czesława Wierzuka (info@ug-dzwierzuty.pl).

przykładowy tekst emaila do Wojewody i Wójta:

Szanowny Panie,
Zgłaszam swój protest przeciwko lokalizacji żwirowni „Gisiel” w gminie Dżwierzuty. Inwestycja ta doprowadzi do degradacji wód gruntowych i środowiska naturalnego gminy. Konsekwencje działalności żwirowni pojawią się wkrótce i na długie lata zmienią Mazury z Krainy Tysiąca Jezior w krainę rozjeżdżonych dróg, kurzu, pyłu, hałasu i wypłoszonej zwierzyny. W ciągu kilku lat zniszczyć można to, co przyroda i człowiek tworzyli przez wieki. Takich Mazur nie chcę! Na takich Mazurach nie chcę wypoczywać! Liczę na Pana rozsądek i opamiętanie w trosce o zachowanie dziedzictwa narodowego.
Pozdrawiam, XXX

Po bieżące informacje na temat akcji zajrzyjcie tutaj.

6 komentarzy:

 1. Adres „wojewoda@uw.olsztyn.pl info@ug-dzwierzuty.pl” w polu „Do” nie został rozpoznany. Upewnij się, że wszystkie adresy mają prawidłowy format.
  Takie coś mi wyskakuje przy próbie wysłania...

  OdpowiedzUsuń
 2. Żyjemy w ponurym kraju, żyjemy w kraju, w którym od dziedzictwa i przyszłości naszych dzieci ważniejsze są pieniądze, żyjem w kraju, w którym dzięki koneksjom można bezkarnie wytłuc kilkaset chronionyc zwierząt, czy osuszyć kilka jezior... porażające...

  OdpowiedzUsuń
 3. No cóż ... odkrywki są ostatnio w kraju modne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Był użytek ekologiczny i nie ma użytku ekologicznego...

  OdpowiedzUsuń
 5. jeżeli chcesz zobaczyć jakie rośliny i zwierzęta oraz krajobraz zniszczy planowana kopalnia wejdz na www.szczepankowo.cba.pl --ps-/w gminie dzwierzuty jest obecnie 14 kopalni żwiru !A ZA ZESZŁY ROK GMINA ZAROBIŁA 111 000 ZŁOTYCH Z OPŁAT EKSPLOATACYJNYCH .NA REPERACJĘ DRÓG ZE ŻWIROWNI POTRZEBA KILKANAŚCIE MILIONÓW/!!!!KTO NA TYM ZARABIA?

  OdpowiedzUsuń