poniedziałek, 31 stycznia 2011

Karpaty Magiczne - Enjoy Trees !Zespól Karpaty Magiczne nagrał nową, wyjątkową płytę, która została wydana przez Greenpeace Polska jako podziękowanie dla aktywistów za zebranie ponad 100 tysięcy podpisów pod obywatelskim projektem ustawy dot. ochrony środowiska.

Płyta łączy w sobie dźwięki przetwarzane lub w całości preparowane z wykorzystaniem elektroniki, muzykę wydobywaną z tradycyjnych instrumentów karpackich, a także odgłosy przyrody: wilków, żubra, rysia, dwóch gatunków ptaków, które wyginęły w ostatnim stuleciu w Polsce, chronionych płazów, które wyginęły w Puszczy Białowieskiej w ostatniej dekadzie, brzmienia drzew, wody i owadów.

Oto trzy utwory z tego albumu:

  02 Enjoy trees (Lynx lynx version) by Magic Carpathians

  07 Muzyka Modrzewia (Larix Music) by Magic Carpathians

  05 Muzyka Brzozy (Betula music) by Magic Carpathians


"Płytę nagrywaliśmy w przekonaniu, że ochrona przyrody jest częścią kultury i poprzez działania społeczne należy upominać się o wspólne dziedzictwo przyrodnicze, które nie może stanowić własności jakiejś wąskiej grupy ludzi. Tak jak Wawel nie jest własnością mieszkańców jednej dzielnicy Krakowa, tak Tatry, Puszcza Białowieska i dolina Rospudy, nie może być własnością kilku wiosek. Szczególnie cenne przyrodniczo obszary są skarbem powszechnym i nie powinny podlegać grze politycznej i być uszczuplane w imię wąskich interesów. W kulturze muzycznej i szerzej w sztuce, należy stale bronić obszarów niezależności i wolności twórczej, które podobnie jak obszary dzikiej przyrody są niezbędne dla istnienia zdrowych społeczności. Wolność, twórczość i dzika przyroda są dla nas nierozerwalnie połączone. Nagrywając płytę dążyliśmy do zbudowania brzmienia nasyconego naturalnymi dźwiękami żywego otoczenia, energią i naturalną elektrycznością. Zestaw nagrań jakie znajdziecie na płycie, potraktowaliśmy jak swego rodzaju podarunkowy maxi singiel i mamy nadzieję, że poprzez różnorodność i zabawę stylami muzycznymi oraz obecność głosów dzikich zwierząt, płyta stanie się interesującym elementem oryginalnej kultury ekologicznej, jaką powoli udaje się wspólnie wypracowywać."(Marek Styczyński, współautor nagrań)

Tutaj znajduje się cała płyta do posłuchania i ściągnięcia.

4 komentarze:

 1. Biedrzyn, dasz znać, jak będzie dostępna w całości? :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odsłuchałem sobie wszystkie trzy kawałki, kapitalne. Z uwagą będę śledził poczynania tej grupy.
  Nigdy nie wiadomo co można znaleźć buszując w sieci, a to naprawdę wartościowe znalezisko.

  OdpowiedzUsuń
 3. Polecam całą twórczość Karpat Magicznych i poprzedzającego je Atmana.

  OdpowiedzUsuń